طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر بازی

معرفی 8 شبکه اجتماعی برای گیمیفیکیشن بدن سازی

گیمیفیکیشن بدن سازی
گیمیفیکیشن بدن سازی

در ورزش­‌کردن،  انگیزش، نقش اساسی در رشد و استمرار دارد. در مسیر ورزش­‌کردن و تناسب­ اندام، اگر پارتنر و همراهی در انجام فعالیت‌­های ورزشی نداشته‌­باشید و برای فعالیت­‌های ورزشی کسی نباشد که به شما کمک کند. احتمال موفقیت شما و ادامه فعالیت­های ورزشی شما کم است. به همین خاطر استفاده از شبکه­‌های اجتماعی برای حفظ استمرار و انگیزه، می­‌تواند مفید باشد. در ادامه، آقای گیمفیکشن به معرفی هشت شبکه اجتماعی مبتنی بر گیمیفیکیشن بدن­سازی می‌­پردازد.

1-مثال گیمیفیکیشن بدن سازی: Fitocracy

این شبکه اجتماعی به سمت فضای رقابتی و ایجاد رقابت پیش می‌­رود. این شبکه اجتماعی به هر فعالیت شما امتیاز می‌­دهد. سپس به وسیله مدال­‌ها و بروشورهایی که حالت چهارضلعی دارند جایزه می‌­دهد. در این شبکه اجتماعی شما می‌­توانید دوستان خود را به ثبت­‌نام دعوت کنید و آن­ها را به چالش دعوت کنید یا در گروه­‌های اجتماعی به چت و صحبت کردن با هم بپردازید.

2-مثال گیمیفیکیشن بدن سازی :Extra Pounds

اکسترا پوندز یک شبکه اجتماعی کاهش وزن است که از آرشیو گسترده‌­ای از مقالات تناسب اندام، وبلاگ‌­های رژیم غذایی و گروه­‌های پشتیبانی وحمایت برخوردار است. دراین شبکه اجتماعی می‌­توانید غذای روزانه خود را در یک اکسل وارد کنید ومیزان کالری آن را محاسبه کنید، سپس اکسترا پوندز میزان مورد نیاز و استاندارد را برای تمرین تعیین می­‌کند­.

3-مثال گیمیفیکیشن بدن سازی :Daily Mile

این شبکه اجتماعی که مبتنی بر رقابت است، همانند توئیتر است و شما می‌­توانید فعالیت­های خود را در آن منتشر کنید. در این شبکه اجتماعی شما می‌توانید دستاوردهای ورزشی خود مانند پنج مایل دوندگی، دوچرخه سواری و اتمام تمرینات شکم خود را در صفحه شخصی خود به اشتراک بگذارید.

گیمیفیکیشن در Daily Mile

4-مثال گیمیفیکیشن بدن سازی :Traineo

یکی دیگر از شبکه­‌های اجتماعی برای کاهش وزن است. این شبکه اجتماعی به شما اجازه می‌­دهد میزان سوختن کالری خود را هدف گذاری کنید و آن را پیگیری کنید. علاوه بر این شما می‌­توانید چهار انگیزاننده را هدف گذاری کنید. این شبکه اجتماعی روزانه میزان پیشرفت شما را به سایر دوستان واعضای شبکه اطلاع رسانی می­‌کند که هم بازخورد دریافت می­‌کنید و هم به پیشرفت و بهبود رغبت پیدا می­‌کنید.

5-مثال گیمیفیکیشن بدن سازی: MBodyment

شبکه تناسب اندام Mbodyment   دارای مجموعه­‌ای عظیم از فیلم­‌های مرتبط با تناسب اندام است که فرد می­‌تواند از آن­ها استفاده کند. همچنین با عضویت در این شبکه می­‌توانید به عضویت در گروه­‌های مختلفی درآیید و با مربیان شخصی، از باشگاه­های مختلف ارتباط برقرارکنید. اگر دوره‌ی نوروساینس را دیده باشید متوجه می‌شوید که این موارد همه مربوط به دوپامین است.

6-مثال گیمیفیکیشن بدن سازی :Spark People

این شبکه اجتماعی که از مقالات و فیلم­‌های متنوع تغذیه­‌ای برخوردار است، به کاربران خود اجازه می­دهد با کارشناسان تغذیه ارتباط برقرار کرده و در مورد موضوعات مختلفی چون پخت و پز، یوگا، تناسب اندام و… صحبت کنند.

7-مثال گیمیفیکیشن بدن سازی :Map My Fitness

Map My Fitness، بسیار شبیه به Daily Mile است. در این شبکه اجتماعی شما می‌­توانید مسیرهای در حالت تمرین خود را بر روی نقشه مشخص و پیشرفت خود را به وسیله تلفن همراه خود پیگیری کنید. در پایان مسیر شما می‌­توانید در فیس­بوک خود، آن­را با دوستان خود به اشتراک بگذارید هم­چنین چربی وکالری مواد غذایی را که می­خورید محاسبه می­‌کند وبا دیگران به اشتراک می­‌گذارد.

گیمیفیکیشن در Map My Fitness
گیمیفیکیشن در Map My Fitness

8-مثال گیمیفیکیشن بدن سازی :My Yoga Online

این شبکه اجتماعی برای تمامی سنین مناسب است. آموزش­‌های متنوعی دارد، همچنین انجمن حرفه­ای ارسال فیلم ومقاله و صفحه آپلود موزیک‌­های مخصوص مدیتیشن نیز دارد. در این شبکه اجتماعی شما می‌­توانید درباره یوگا، فیلم، مقاله و پست­های مختلف ببینید. همچنین در مورد تاریخچه یوگا هر آن­چه از فیلم و عکس و… که نیاز دارید قابل مشاهده است.


آقای گیمیفیکیشن برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی بلندمدت و تخصصی گیمیفیکیشن برگزار می کند. نقشه راه گیمیفیکیشن را از دست ندهید.

باسط رستمی
باسط رستمی
دانشجوی همیشگی دنیای بازار هستم. چند سالی است که در فضای بازاریابی دیجیتال فعالیت می کنم . معتقدم ؛گیمفیکیشن راه رهایی کسب وکار ها از یکنواختی و آشتی با مشتری است .

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب