طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر بازی

معرفی سامانه گیمیفیکیشن
استپیفای (Stepify)

تیم باسابقه و حرفه‌ای آقای گیمیفیکیشن علاوه‌بر خدمات همیشگی خود، از محصول جدیدی تحت عنوان سامانه گیمیفیکشن استپیفای (Stepify) با امکانات و قابلیت‌های متعدد رونمایی کرده است.
امکانات پلتفرم گیمیفیکیشن
برخی از مشتریانی که افتخار همکاری با آن‌ها را داشتیم

موارد کاربرد سامانه گیمیفیکیشن

بعد از سال‌ها فعالیت در حوزه گیمیفیکیشن و مطالعه روند گیمیفیکیشن در دنیا و بررسی سیستم‌های گیمیفیکیشنی در دنیا، سامانه گیمیفیکیشن تیم آقای گیمیفیکیشن با عنوان استپیفای (Stepify) آماده شد. این سامانه شامل امکانات و قابلیت‌های بسیار متنوعی است و تلاش شده تا به نیازهای متفاوتی پاسخ داده شود و در موارد زیر کارایی و کاربرد دارد:
وکتور باشگاه مشتریان

ساخت باشگاه مشتریان

برای وفادارسازی مشتریان و پلن‌های مختلف کسب امتیاز و تبدیل امتیازات

وکتور پروموت کمپین

کمپین‌های بازاریابی

فراهم‌سازی بازی‌هایی برای کسب امتیاز و جوایز در صفحه لندینگ کمپین بازاریابی

وکتور معرفی محصول

گیمیفیکیشن معرفی محصول

امکانات بی‌نظیر پلتفرم گیمیفیکیشن برای محصولات نیازمند معرفی

وکتور پروموت کمپین

آگاهی از برند

برای تقویت آگاهی و شناخت مخاطبان و مشتریان بالقوه برندها

وکتور آموزش به مشتری

آموزش به مشتری

آموزش چگونگی استفاده از محصول فروخته شده به مشتریان

وکتور آموزش قوانین و مقررات

آموزش قوانین و مقررات

بهره از گیمیفیکیشن برای ایجاد آموزش‌های جذاب برای مباحث عموما غیرجذاب

وکتور آنبوردینگ کارمندان

آنبوردینگ کارکنان

بهینه‌سازی پروسه آشنایی کارمندان جدید با ارزش‌ها، همکاران و فرآیندهای سازمان

وکتور تامین سرمایه

سازمان‌های مردم‌نهاد

برای معرفی فعالیت‌ها، گرفتن کمک‌های مردمی و اقدامات داوطلبی توسط NGOها

وکتور نشان موفقیت

و موارد دیگر ...

امکانات متعدد پلتفرم گیمیفیکیشن برای هر نوع معرفی، آموزش، بازاریابی و غیره

ویدیو معرفی سامانه گیمیفیکیشن استپیفای

امکانات و قابلیت‌های سامانه

این سامانه دارای سه بخش اصلی (هر کدام با امکانات متفاوت و متعدد) می‌باشد.

1) باشگاه مشتریان

در این قسمت کاربر به واسطه انجام کارهای متفاوت پاداش می‌گیرد و ما راه‌های بسیار متنوعی برای دادن پاداش به کاربر داریم. برای مثال، کاربر به ازای انجام دادن کارهایی نشان دریافت کند. تقریبا تمامی عناصر گیمیفیکیشن که کسی به ذهنش برسد را در این قسمت گنجانده‌ایم. همچنین این پلتفرم قادر است که به راحتی به سیستم‌های سازمان‌ها متصل شود.
البته نکته بسیار مهم این است که این ابزارها به خوبی طراحی شود. برای مثال طراحی سیستم امتیازی را در نظر بگیرید. به ازای چند امتیاز کاربر لول‌آپ شود؟ به هر فعالیتی چه میزان امتیازی تعلق بگیرد؟ این‌ها شاید در نگاه اول مواردی نباشند که خیلی مهم به نظر برسند! اما همانطور که بارها گفته‌ام الفبای طراحی تجربه‌ی کاربر در فضای دیجیتال ریاضی است!
کامپوننت های باشگاه مشتریان

2) امکانات عمومی

در سامانه امکانات گیمیفای شده عمومی و کاربردی متعددی وجود دارد.

  • فروشگاه مبادله امتیازات با خدمات
  • سیستم چت فردی و گروهی
  • قابلیت کسب جان
  • قابلیت دعوت از دوست
  • قابلیت به اشتراک‌گذاری در فضای مجازی
کامپوننت های امکانات عمومی

3) ادونچر گیم/ گیمیفیکیشن

هسته اصلی این سامانه گیمیفیکیشن یک ادونچر گیم است. ادونچر گیم یک نوع بازی است که در این بازی، داستان بسیار مهم است! در عمل ما موارد آموزشی را در دل داستان قرار می‌دهیم و با مینی‌گیم‌ها مطمئن می‌شویم که افراد آن مطالب را یاد گرفته‌اند. تمامی ادونچرگیم های ما با سیستم مربع مثلث دایره ساخته می‌شود.
برای مثال تصور کنید که در یک داستان شما یک پلیس در شهری کوچک هستید و متوجه می‌شوید که بزرگ‌ترین نمایندگی ایرانسل که با آوردن یک طرح جدید بسیار شلوغ بود، در اوج فروش تعطیل کرده و صاحبش ده روزی است که گم شده! شما در این بازی در ابتدا چند ویدیو می‌بینید و سپس با انجام یک سری مینی‌گیم، داستان به پیش می‌رود. برای مثال، باید یک معما را حل کنید تا بتوانید از یک مخمصه رهایی پیدا کنید.
وکتور ادونچر گیمیفیکیشن

نحوه طراحی ادونچر گیم​

ما معمولا یک دیتای اولیه از کارفرما می‌گیریم و سپس یک دموی اولیه بر اساس دیتای گرفته شده ایجاد می‌کنیم. در عمل ما داستان‌ها، بازی‎‌ها، تم‌ها و ریواردهای بسیار زیادی داریم که همه به صورت جداگانه‌ای توسعه پیدا کرده‌اند. ما صرفا این تکه‌های پازل را بر اساس نیاز مشتری سرهم می‌کنیم. در این راه برای همه چیز استاندارد تعریف کرده‌ایم.
برای مثال از برگزاری جلسات اولیه، فهمیدن موانع و فرهنگ سازمانی گرفته تا کارهای قبلی را در جلسات اولیه متوجه می‌شویم. بعد از طراحی، تمامی مراحل را روی کاغذ با کارفرما چک می‌کنیم و در نهایت حتی برای استقرار سامانه، تمامی حالت‌های متفاوت را دیده‌ایم. برای مثال، اگر شرکتی بخواهد همه‌ دیتا سمت خودش باشد یا از هاستینگ ما استفاده کند.
با توجه به معماری این سامانه، ما با سرعت می‌توانیم سناریوهای خطی و غیر خطی را پیاده‌سازی کنیم. نکته مهم این است که تخصصی اصلی ما تبدیل محتوای غیرجذاب به محتوای جذاب است. برای مثال آموزش کارکنان، آموزش استفاده از یک محصول یا آشنایی با وجود یک محصول، همه‌ این‌ها به کمک سیستم ادونچر گیم ما که همراه با باشگاه مشتریان است به تسهیل این موارد کمک می‌کند.​

جمع‌آوری داده‌ها و ارزیابی

در پنل ادمین سامانه ما برای تک تک کارها ما آمار و اطلاعات ارائه می‌دهیم و این کار سبب می‌شود که افراد سازمان به خوبی راجع به اندازه‌گیری میزان انگیجنت مطلع شوند. ما با این آمارها می‌توانیم حتی جذابیت سیستم خود را نیز چک کنیم.
برای مثال تصور کنید که 100 نفر وارد یک مینی‌گیم شده‌اند و فقط 5 نفر توانسته‌اند آن را ببرند! خب طبیعتا نیاز به اصلاح داریم.

کامپوننت های نمایش داده ها

هزینه‌ها، دمو و زمان‌بندی اجرا

سیستم کاری ما به این شکل است که در ابتدا یک جلسه معارفه و بریف خواهیم داشت که در این جلسه به کارفرما امکانات جامع سامانه اسنپیفای را نشان می‌دهیم. سپس یک محتوای اولیه می‌گیریم و یک دموی ساده پیاده‌سازی می‌کنیم. در نهایت این کار به قرارداد می‌رسد که با توجه به پیچیدگی کار و استفاده از آرت‌ متفاوت قیمت متغیر خواهد بود. در صورت تمایل به دریافت مشاوره و مشاهده دمو، لطفا فرم زیر را پر کنید.
همچنین تیم ما دو جلسه‌ اولیه برای آشنایی و فهم دقیق محتوا در نظر گرفته ‌است. سپس این جلسات مستند می‌شوند و در اختیار کارفرما قرار می‌گیرند. سپس بعد از آن 40 روز کاری زمانی است که در نظر گرفته‌ایم تا محصول به صورت کامل مستقر و پیاده‌سازی شود.
وکتور هزینه‌ها و اجرا

مشاوره رایگان و دمو محصولات

برای ارتباط یا دریافت مشاوره تخصصی با طراحان و مختصصین تیم آقای گیمیفیکیشن، فرم مقابل را پر کنید.
وکتور هدف

فرم ثبت درخواست