طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر بازی
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

دوره ویدیویی گیمیفیکیشن

دوره ویدیویی گیمیفیکیشن
دوره ویدیویی گیمیفیکیشن

با توجه به اینکه تا قبل از این دوره‌های سایت آقای گیمیفیکیشن همگی به صورت غیر ویدیویی بود و با توجه به اصرار مخاطبین سعی در ایجاد چندین دوره‌ی ویدیویی گیمیفیکیشن دارم که این نخستین دوره‌ی ویدیویی گیمیفیکیشن برای درک کلی گیمیفیکیشن است. اینکه گیمیفیکیشن به عنوان یک واژه‌ی عجیب و غریب چه چیزی است چه کاربردهایی دارد و ذکر چندین مثال ماهیت این دوره را تشکیل می‌دهد.

با توجه به شناختی که از مخاطب پیدا کرده‌ام این دوره در کوتاه ترین زمان ممکن برای شما آماده شده است.کل دوره نزدیک به 2 ساعت است و در آن بعد از معرفی موارد زیر صرفا به مثال‌های متفاوت گیمیفیکیشن و بازی جدی می‌پردازم تا صرفا یک ذهنیت در مخاطب شکل بگیرد که دنبال چه چیزی باید در گیمیفیکیشن و بازی جدی باشد:

 1. تاریخچه گیمیفیکیشن
 2. وفاداری
 3. نظریه انواع بازیکن بارتل
 4. مثال گیمیفیکیشن

مثال‌های متعددی در زمینه‌هایی مثل آموزش،پزشکی، منابع انسانی، ایونت‌های فیزیکی و مانند این ارائه شده‌است تا مخاطب درک درستی از گستردگی گیمیفیکیشن داشته باشد البته به دلیل اینکه دوره واقعا برای سطح اولیه ایجاد شده است بجای استفاده از لغت گیمیفیکیشن از لغت بازی کارا استفاده شده‌است تا مخاطب گیج نشود.

دوره ویدیویی گیمیفیکیشن

در انتها در صورتی که نظر،انتقاد یا پیشنهادی راجع به محتوای این دوره دارید در زیر همین پست و به صورت کامنت این نظرات را ارائه دهید تا در اسراع وقت تغییرات لازم در محتوا داده شود.

همچنین در صورتی که زمان کافی برای آموزش گیمیفیکیشن دارید توصیه می کنم که کتاب طراحی گیمیفیکیشن را حتما مطالعه کنید این کتاب به عنوان یک کتاب مرجع در زمینه گیمیفیکیشن در سطح جهانی مطرح است و بهترین کتاب برای شروع گیمیفیکیشن می باشد. این کتاب چندسال پیش ترجمه شد و به عنوان عیدی در اختیار علاقه مندان گیمیفیکیشن در ایران قرار گرفت.

البته نقشه راه گیمیفیکیشن در نظر من به این شکل است:

 1. ویدیوی زیر
 2. کتاب طراحی گیمیفیکیشن
 3. دوره‌ی نوروساینس برای زندگی
 4. دوره‌ی روانشناسی فرگشتی
 5. دوره‌ی مربع مثلث دایره
 6. دوره‌ی گیمیفیکیشن در بازاریابی
 7. خواندن مطالب سایت

Picture of کامران حاتمی
کامران حاتمی
حدود 10 سالی است که در حوزه گیمیفیگیشن و طراحی رفتار به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به ترویج این موضوعات در ایران دارم. آقای گیمیفیکیشن یک تیم است و من کامران حاتمی، مدیر این تیم پرانرژی و حرفه‌ای هستم. پیش‌زمینه تحصیلی مهندسی کامپیوتر (از علم و صنعت) و MBA (از امیرکبیر) دارم و در مسیر فعالیتم در حوزه گیمیفیکیشن، مطالعات گسترده‌ای در زمینه‌های نوروساینس، روان‌شناسی و علوم رفتاری داشتم. هم‌چنین کتاب‌های طراحی گیمیفیکیشن، گیمیفیکیشن در تدریس، هر آنچه باید درباره طراحی بازی‌های آموزشی اثربخش بدانید، ۱۴ روز تا شادی پایدار و اضطراب را ترجمه کرده‌ام. در حال حاضر در سوئد هستم.

4 پاسخ

 1. تنها مسیر قابل اطمینان در مورد گیمیفیکیشن که میشه رو حرفاشون حساب کرد تیم شماست

  1. راست میگین. خیلیا ادای تدریس گیمیفیکیشن درمیارن

   1. سلام خیلی عالی بود ممنون که تجربیاتشون رو رایگان دراختیار گذاشتین
    امکان داشتن اون فیلم هایی که نشون دادین هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب