طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر بازی
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گیمیفیکیشن داو؛ زیبایی واقعی خود را به اشتراک بگذار

گیمیفیکیشن داو زیبایی واقعی خود را به اشتراک بگذار
گیمیفیکیشن داو زیبایی واقعی خود را به اشتراک بگذار

گیمیفیکیشن در بازاریابی یکی از چهار حوزه فعالیت اصلی گیمیفیکیشن است. در آقای گیمیفیکیشن مثال‌های متعددی راجع به گیمیفیکیشن در بازاریابی زدیم اینک با مثال دیگری از گیمیفیکیشن در بازاریابی به معرفی گیمیفیکیشن داو می پردازیم. با ما همراه باشید.(اگر هنوز نمی دانید گیمیفیکیشن چیست کلیک کنید)

داو برند محصولات آرایشی و بهداشتی انگلیسی است که به شرکت یونیلور تعلق دارد. در هر روز، 2.5 میلیارد نفر از محصولات یونیلور استفاده می‌کنند تا احساس خوبی داشته باشند(جذاب به نظر برسند و از زندگی لذت بیشتری ببرند).حدود بیش از 400 برند از محصولات بزرگ داو، جایگاه خاصی در زندگی مردم سراسر جهان پیدا کرده‌است.

داو کمپینی ایجاد کرده است با عنوان “زیبایی واقعی رو به اشتراک بگذار” و از طرفدارانش تقاضا کرده به اشتراک بگذارند چرا دوستانشان واقعا زیبا هستند؟ برندگان کمپین به جای دریافت پول نقدی می‌توانند محصولات داو را از فروشگاه‌های مختلف دریافت کنند. کمپین داو از زنان و دوستانشان می‌خواهد تا زیباترین قسمت های بدن خود را شناسایی کنند. برند تجاری جهانی داو، معتقد است زیبایی باید منبع اعتماد به نفس باشد نه اضطراب.

گیمیفیکیشن داو ؛ نقطه زیبایی کجاست؟

 • زنان بریتانیا پذیرفتند که آن‌ها زمانی که از آن‌ها تعریف می‌کنند ناراحت می‌شوند.
 • تنها 1% از زنان خود را زیبا می‌دانند.
 • 8 ثانیه طول می‌کشد تا زن خود را با چیز زیبایی معرفی کند.
 • 7% از زنان گفتند که نمی‌توانند در مورد زیبایی خود به یک نقطه  واحد برسند(مثلا چشم‌های من زیباترین عضو بدنم هستند).
 • کمتر از نیم ثانیه طول می‌کشد تا در مورد یک دوست یک چیز زیبا بیان کنیم.

گیمیفیکیشن داو از زنان می‌خواهد تا نقطه ی زیبایی خود را نشان دهند.

یکی از بزرگترین موانع احساس زیبایی چیست؟ خودمان.

بیش از نیمی از زنان در سراسر جهان خود را به عنوان بدترین منتقد زیبایی معرفی می‌کنند. در تعاریف مفروض است که گیرنده احساس خود را در مورد خود حس می‌کند. اما زنان برهنه انگلیس می‌گویند که آن‌ها  زمانی که چیزی زیبا در مورد آنها اشاره می‌شود خجالت‌زده  و یا ناراحت می‌شوند.

مرکز تحقیقات جدید برند مراقبت از پوست داو متوجه شده‌است که برای برخی از زنان بسیار دشوار است که به صورت مثبت در مورد بدن خودشان صحبت کنند، در عوض در وسط یک مکان عمومی اگر مردم از بدنشان تعریف کنند آنها فکر می‌کنند که زیبا هستند.

گیمیفیکیشن داو  با عنوان زیبایی واقعی با عکاس معروف  Laura Pannack همکاری کرده‌است تا جشن زن زیبایی واقعی را بگیرند که دوستانشان‌به آن‌ها کمک کرده‌است تا زیباییشان را شناسایی کنند. کمپین جدید داو از خانم‌ها خواست تا زیباترین قسمت‌های بدن خود را مشخص کنند و تعداد کمی از زنان خود را جذاب‌تر نشان می‌دادند. از زنان خواسته شدکه خود را با یک ملحفه سفید پوشانده و تنها قسمت‌هایی از خود را که احساس می‌کردند زیبا هستند در معرض دید قرار دهند.

هنگامی که از آنها پرسیده می‌شود که کدام بخش از بدن آن‌ها زیباست طیف وسیعی از پاسخ ها نشان می‌دهد که چگونه زنان غیرقابل پیش بینی می‌توانند پاسخ‌هایی از جمله ماهیچه ساق پا، انگشتان پا، شانه ها، مچ دست، و حتی قفسه سینه بدهند.

متاسفانه ۷% از زنان گفتند که نمی‌توانند یک چیز در مورد زیباییشان بنامند. با این حال در حالی که تنها ۱% از زنان بریتانیا خود را زیبا می‌دانند آنها می‌توانند زیبایی را در دوستان خود مشاهده کنند.

به طور متوسط زنان کمتر از نیم ثانیه طول می‌کشد تا در مورد دوستان خود نام چیز زیبایی را بگویند. در مقایسه با حداکثر ۸ ثانیه برای نام چیز زیبا در مورد خود بیش از نیمی از زنان ۵۲% اطمینان می‌دهند که به دوستانشان به طور مرتب در مورد زیبایی هایشان می‌گویند. آنها این کار را انجام می‌دهند زیرا آنها می‌دانند که تاثیر مثبتی بر روی بدن آنها دارد.

عکاس لورا پولانک در توضیحش راجع به این تصاویر و گیمیفیکیشن داو می‌گوید «ایده تصویر، نشان دادن قدرت است که همه  ما باید در مورد اینکه چه کسی هستیم بیشتر اعتماد به نفس داشته باشیم. با حمایت از یکدیگر می‌توانیم دیدگاه‌های خود را به موارد منطقی، واقع گرایانه و مثبت تغییر دهیم».
9 قسمت بیشتر بدن ترجیح داده شده است.

 • چشم ها
 • دهان
 • پایین تنه
 • دست ها
 • بینی
 • شانه
 • گوش ها
 • ماهیچه ساق پا
 • پاها

امیدوارم زمانی که مردم این کمپین را می‌بینند تشویق بشوند تا مجددا ارزیابی کنند که چگونه زیبایی را تعریف می‌کنند و چگونه دوستانشان را در مورد چگونگی اندامشان تشویق می‌کنند به جای شلوار جین جدیدشان.

کیت کوییچ ۳۲ساله از کاوانتری، که پایین تنه خود را به عنوان نقطه زیبایی خود معرفی کرده‌است، می‌گوید: در ابتدا سخت بودکه در مورد بخشی از بدنم فکر کنم، اما با افرادی که مرا تشویق می‌کردند که به قسمت‌هایی از بدنم نگاه کنم خوشحالم و متوجه شده‌ام که پایین تنه زیبایی دارم.

کیت فاکس مدیر مرکز تحقیقات مسائل اجتماعی، در این تحقیق اظهار داشت این مطالعه داو نشان می‌دهد برخی از اضطراب‌هایی که زنان با آن مواجه می‌شوند صحبت از ظاهر خود است، شاید مخصوصا در این کشور که قوانین مذهبی مسائل را پیچیده‌تر کرده‌است.

اما برای من مهم‌ترین یافته ها این است که چگونه به راحتی و آسانی دوستان زن ها ظاهر یکدیگر را ستایش می‌کنند و روحیه یکدیگر را بالا می برند.

به نظر شما چگونه کمپین داو به گیمیفیکیشن مرتبط است؟

آقای گیمیفیکیشن برای اولین بار در ایران، دوره آموزشی بلندمدت و تخصصی گیمیفیکیشن برگزار می کند. برای مشاهده نقشه راه گیمیفیکیشن کلیک کنید.

زهرا کامران
زهرا کامران
من زهرا کامران هستم متولد اسفند 71. کارشناس نرم افزار از دانشکده شریعتی تهران به لطف چند تن از دوستانم با گیمیفیکیشن آشنا شدم و علاقه دارم که بیشتر در مورد این موضوع اطلاعات بگیرم.

3 پاسخ

 1. بسیار عالی بود
  به نظر من همون برمیگرده به رانه سوم و خلاقیتی که پایان نداره چراکه از دید ریزبینانه زنانه هر زنی میتونه هزارتا زیبایی داشته باشه که به نظر هزار نفر متفاوت و زیبایی منحصر بفردی به نظر بیاد به نظرم داو واقعا خوب عمل کرده..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب