طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر بازی

Conspiracy Code برای آموزش تاریخ آمریکا توطئه می چیند!

Conspiracy Code
Conspiracy Code

بازی Conspiracy Code تاریخ آمریکا را با جاسوس­‌های مجازی آموزش می‌­دهد. این بازی  یک نمونه جالب توجه بازی جدی محسوب می‌شود. قبلا راجع به آموزش مبتنی بر بازی و تفاوت هایش با گیمیفیکیشن صحبت کرده بودیم، Conspiracy Code  یک نمونۀ کامل از یک یادگیری مبتنی بر بازی یا همان بازی‌جدی است.

اما بازی به چه شکل است؟

Conspiracy Code یک بازی سوم شخص معمایی/اکشن است که برنامۀ آموزشی تاریخ آمریکا را آموزش می­دهد. دانش آموزان این بازی را به عنوان دو نوجوان به نام های Eddie  وLibby  بازی می­‌کنند که در آیندۀ نزدیک شهر Claverton زندگی می­‌کنند.

رمز توطئه
رمز توطئه

سناریوی بازی این است که یک سازمان محرمانه به نام شرکت Conspiracy تلاش می­‌کند که جهان را با تغییر دادن و تحریف کردن اتفاق­های تاریخی مهم تحت کنترل خود بگیرد.  Eddie و Libby تحت هدایت یک کامپیوتر هوشیار به نام Ben، برای پیدا کردن سرنخ ها باید مسابقه دهند تا توطئه را برملا کنند.

این سرنخ ها در واقع همان اطلاعات تاریخی هستند که دانش­‌آموزان معمولا از کتاب های درسی یا سخنرانی­‌های کلاسی یاد می­‌گیرند.

نکات آموزشی بازی Conspiracy Code

در طول این بازی، دانش‌­آموزان کاراکترهای مهم تاریخی را ملاقات می‌کنند و اتفاقات تاریخی را در قالب یک ماجراجویی تعاملی مشاهده می‌کنند که همان‌طور که حدس می‌زنید همان تکالیف هستند.

این بازی شامل ویژگی هاییست که هم برای پیگیری پیشرفت دانش آموزان در یادگیری تاریخ آمریکا و همچنین اقدامات محافظتی در برابر تقلب/هک کردن مناسب تلقی می‌شود. این بازی،  بعضی از بهترین ایده‌های آموزش را با بازی کردن ارائه می‌دهد.

همچنین ویژگی هایی دارد که امکان بحث‌هایی برای ارزیابی آنچه در جلسه ی بازی یادگرفته شده را فراهم می‌کند.

معلم ها می‌توانند به عنوان یک نماینده وارد دنیای بازی تعاملی شده و دانش آموزانشان را راهنمایی کنند.

 از این بازی استفاده می‌شود تا یک واحد درسی تاریخ آمریکا آموزش داده‌شود. این واحد درسی به دو بخش تقسیم می‌شود. یک بخش آن تاسیس ایالت متحده و بخش دیگر درگیری‌های خارجی از جنگ امریکا-اسپانیا تا جنگ علیه تروریسم را شامل می‌شود.

در ویدیو زیر می‌توانید تریلر رمز توطئه را تماشا کنید.همچنین برای آشنایی بیشتر با گیمیفیکیشن کلیک کنید.

نمونه‌های دیگر بازی‌جدی در سایت عبارتند از:

معصومه عباسی
معصومه عباسی
یک تیچر انگلیسی پر از عشق تدریس شیفته ی ایده های جدید آموزش و یادگیری علاقه مند به شبیه سازی و گیمیفیکیشن و طراحی و عاشق فوتبال

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب