طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر بازی
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

Conspiracy Code برای آموزش تاریخ آمریکا توطئه می چیند!

Conspiracy Code برای آموزش تاریخ آمریکا توطئه می چیند!
Conspiracy Code برای آموزش تاریخ آمریکا توطئه می چیند!

بازی Conspiracy Code تاریخ آمریکا را با جاسوس­‌های مجازی آموزش می‌­دهد. این بازی آموزشی  یک نمونه جالب توجه بازی جدی محسوب می‌شود. قبلا راجع به آموزش مبتنی بر بازی و تفاوت هایش با گیمیفیکیشن صحبت کرده بودیم، Conspiracy Code  یک نمونه‌ی کامل از یک یادگیری مبتنی بر بازی است.

اما بازی به چه شکل است؟

Conspiracy Code یک بازی سوم شخص معمایی/اکشن است که برنامه‌ی آموزشی تاریخ آمریکا را آموزش می‌­دهد. دانش‌آموزان این بازی را به عنوان دو نوجوان به نام های Eddie  وLibby  بازی می­‌کنند که در آینده‌ی نزدیک شهر Claverton زندگی می­‌کنند.

رمز توطئه
رمز توطئه

سناریوی بازی این است که یک سازمان محرمانه به نام شرکت Conspiracy تلاش می­‌کند که جهان را با تغییر دادن و تحریف کردن اتفاق­‌های تاریخی مهم تحت کنترل خود بگیرد.  Eddie و Libby تحت هدایت یک کامپیوتر هوشیار به نام Ben، برای پیدا کردن سرنخ‌ها باید مسابقه دهند تا توطئه را برملا کنند.

این سرنخ‌ها در واقع همان اطلاعات تاریخی هستند که دانش­‌آموزان معمولا از کتاب‌های درسی یا سخنرانی­‌های کلاسی یاد می­‌گیرند.

نکات آموزشی بازی Conspiracy Code

در طول این بازی، دانش‌­آموزان کاراکترهای مهم تاریخی را ملاقات می‌کنند و اتفاقات تاریخی را در قالب یک ماجراجویی تعاملی مشاهده می‌کنند که همان‌طور که حدس می‌زنید همان تکالیف هستند.

این بازی شامل ویژگی‌هایی است که هم برای پیگیری پیشرفت دانش آموزان در یادگیری تاریخ آمریکا و همچنین اقدامات محافظتی در برابر تقلب/هک کردن مناسب تلقی می‌شود. این بازی، بعضی از بهترین ایده‌های آموزش را با بازی کردن ارائه می‌دهد.

همچنین ویژگی‌هایی دارد که امکان بحث‌هایی برای ارزیابی آنچه در جلسه ی بازی یادگرفته شده را فراهم می‌کند.

معلم‌ها می‌توانند به عنوان یک نماینده، وارد دنیای بازی تعاملی شده و دانش آموزانشان را راهنمایی کنند.

 از این بازی استفاده می‌شود تا یک واحد درسی تاریخ آمریکا آموزش داده‌شود. این واحد درسی به دو بخش تقسیم می‌شود. یک بخش آن تاسیس ایالت متحده و بخش دیگر درگیری‌های خارجی از جنگ امریکا-اسپانیا تا جنگ علیه تروریسم را شامل می‌شود.

در ویدیوی زیر می‌توانید تریلر رمز توطئه را تماشا کنید.همچنین برای آشنایی بیشتر با گیمیفیکیشن کلیک کنید.

نمونه‌های دیگر بازی‌جدی در سایت عبارتند از:

Picture of معصومه عباسی
معصومه عباسی
یک تیچر انگلیسی پر از عشق تدریس شیفته ی ایده های جدید آموزش و یادگیری علاقه مند به شبیه سازی و گیمیفیکیشن و طراحی و عاشق فوتبال

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب