طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر بازی

معرفی سایت quizizz

معرفی سایت quizizz
معرفی سایت quizizz

همانطور که احتمالا بدانید حدود یک ماهی هست که دوره گیمیفیکیشن برای معلمین را آغاز کرده‌ام. در بخش اول این دوره به معرفی ابزارهای موجود برای بهتر کردن تجربه کلاس درس پرداخته‌ام. سایت quizizz یکی از این ابزارها محسوب می‌شود به همین دلیل تلاش دارم تا در ویدیوهای متفاوت به معرفی این سایت بپردازم. اگر معلم هستید حتما نگاهی به قسمت ابزار گیمیفیکیشن در سایت بیندازید تا با جدیدترین ابزارهای معرفی شده در سایت آشنا شوید.

دوره گیمیفیکیشن برای معلمان چه دوره ای است؟

بعد از مهاجرتم تلاش کردم تا با انجام یک کار تلاشی در راستای ادای دِینم به کشورم انجام داده باشم به همین دلیل هم دوره گیمیفیکیشن برای معلمان را طراحی کردم. در این دوره به معرفی ابزارها و روش‌های متفاوتی که معلمان می‌توانند برای جذاب‌تر کردن کلاس درس خود انجام دهند می‌پردازم. برخلاف بقیه‌ی دوره‌ها در این دوره ما یک کلاس مشخص نداریم و محتوای این دوره تا زمانی که زنده باشم ادامه خواهد داشت. البته شما برای درک بهتر این موضوع باید اندکی راجع به گیمیفیکیشن در آموزش بدانید.

چه محتوایی در این دوره تدریس می‌شود؟

با توجه به پکیج فروشی غیر اخلاقی که توسط دیگران شاهد هستم در ابتدا تمامی سایت‌های موجود را خواهم گفت و سپس به قسمت اصلی دوره خواهم پرداخت. به نظر من معرفی کردن یک سری سایت که تنها با یک سرچ ساده به دست می‌آید و پول گرفتن بابت این معرفی آن هم زیر پرچم دین و… اصلا کار اخلاقی نیست آن هم از معلمین ایران که در این شرایط سخت مشغول کار هستند.

معرفی سایت quizizz

سایت quizizz یک سایت مناسب برای معلمین است که معلم می‌تواند در این سایت کوییزهای کلاسی را تهیه کند و دانش‌آموزان را درگیر سوال و جواب کند. در حقیقت ظاهر سایت یک ظاهر جذاب و مدرن است و با کارهای بسیار ساده می‌توان کاری کرد تا حس و حال و هیجان به کلاس شما تزریق شود. برای مثال گذاشتن آهنگ یا دیدن لحظه‌ای نتایج همه باعث می‌شوند که هیجان زیادی ایجاد شود.

گیمیفیکیشن در کلاس
گیمیفیکیشن در کلاس

آیا هیجان زیاد در اینجا مناسب است

یکی از مهم‌ترین مواردی که بعد از مهاجرت متوجه شدم اهمیت این مسائل است! در اروپا شما نمی‌توانید به راحتی فضای رقابتی و تنش‌زایی ایجاد کنید. برای مثال در محیط کار خیلی از افراد با دیدن شرایط رقابت  و استرس از کار استعفا می‌دهند. اهمیت این موضوع در سنین متفاوت هم فرق می‌کند. همانطور که می‌دانیم در بسیاری از مدارس حتی نمره حذف شده است که به بچه‌ها استرس وارد نشود. شما هم اگر متوجه ایجاد استرس زیاد در بین بچه‌ها می‌شوید باید خیلی سریع این گزینه را کنار بگذارید.

آموزش این سایت شامل چه قسمت‌هایی می‌شود

در حال حاضر در حال تکمیل آموزش سایت quizizz هستم و تمامی اطلاعات را در سایت نیز منتشر خواهم کرد. در قسمت اول آموزش این سایت یک کوییز کلاسیک را ایجاد می‌کنیم و مراحلی مثل ثبت نام و ایجاد سوال را انجام می‌دهیم. در حقیقت در قسمت اول تلاش این سایت که با کلیت سایت آشنا شویم. ویدیوی زیر برای جلسه اول آموزش می‌باشد.

کامران حاتمی
کامران حاتمی
حدود 8 سالی است که در حوزه گیمیفیگیشن و طراحی رفتار به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به ترویج این موضوعات در ایران دارم. آقای گیمیفیکیشن یک تیم است و من کامران حاتمی، مدیر این تیم پرانرژی و حرفه‌ای هستم. پیش‌زمینه تحصیلی مهندسی کامپیوتر (از علم و صنعت) و MBA (از امیرکبیر) دارم و در مسیر فعالیتم در حوزه گیمیفیکیشن، مطالعات گسترده‌ای در زمینه‌های نوروساینس، روان‌شناسی و علوم رفتاری داشتم. هم‌چنین کتاب‌های طراحی گیمیفیکیشن، گیمیفیکیشن در تدریس، هر آنچه باید درباره طراحی بازی‌های آموزشی اثربخش بدانید، ۱۴ روز تا شادی پایدار و اضطراب را ترجمه کرده‌ام.

2 پاسخ

  1. ما هم داریم همچین سایتی را داخل ایران طراحی میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب