طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر بازی
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

معرفی سایت Quizizz

معرفی سایت quizizz
معرفی سایت quizizz

سایت Quizizz یک ابزار گیمیفیکیشن است که برای معلم‌ها بسیار می‌تواند جذاب باشد. به همین دلیل تلاش دارم تا در ویدیوهای متفاوت به معرفی سایت بپردازم.  این سایت به نوعی می‌توان گفت ورژن مدرن سایت Kahoot است! البته که سایت wordwall و classtools هم سایت‌های هم‌هدفی هستند.

معرفی سایت Quizizz

سایت Quizizz یک سایت مناسب برای معلمین است که معلم می‌تواند در این سایت کوییزهای کلاسی را تهیه کند و دانش‌آموزان را درگیر سوال و جواب کند. در حقیقت ظاهر سایت یک ظاهر جذاب و مدرن است و با کارهای بسیار ساده می‌توان کاری کرد تا حس و حال و هیجان به کلاس شما تزریق شود. برای مثال گذاشتن آهنگ یا دیدن لحظه‌ای نتایج همه باعث می‌شوند که هیجان زیادی ایجاد شود.

گیمیفیکیشن در کلاس
گیمیفیکیشن در کلاس

آیا هیجان زیاد در اینجا مناسب است

یکی از مهم‌ترین مواردی که بعد از مهاجرت متوجه شدم اهمیت این مسائل است! در اروپا شما نمی‌توانید به راحتی فضای رقابتی و تنش‌زایی ایجاد کنید. برای مثال در محیط کار خیلی از افراد با دیدن شرایط رقابت  و استرس از کار استعفا می‌دهند. اهمیت این موضوع در سنین متفاوت هم فرق می‌کند. همانطور که می‌دانیم در بسیاری از مدارس حتی نمره حذف شده است که به بچه‌ها استرس وارد نشود. شما هم اگر متوجه ایجاد استرس زیاد در بین بچه‌ها می‌شوید باید خیلی سریع این گزینه را کنار بگذارید.

آموزش این سایت شامل چه قسمت‌هایی می‌شود

در حال حاضر در حال تکمیل آموزش سایت Quizizz هستم و تمامی اطلاعات را در سایت نیز منتشر خواهم کرد. در قسمت اول آموزش این سایت یک کوییز کلاسیک را ایجاد می‌کنیم و مراحلی مثل ثبت نام و ایجاد سوال را انجام می‌دهیم. در حقیقت در قسمت اول تلاش این سایت که با کلیت سایت آشنا شویم. ویدیوی زیر برای جلسه اول آموزش می‌باشد.

Picture of کامران حاتمی
کامران حاتمی
حدود 10 سالی است که در حوزه گیمیفیگیشن و طراحی رفتار به‌صورت تخصصی فعالیت می‌کنم و علاقه زیادی به ترویج این موضوعات در ایران دارم. آقای گیمیفیکیشن یک تیم است و من کامران حاتمی، مدیر این تیم پرانرژی و حرفه‌ای هستم. پیش‌زمینه تحصیلی مهندسی کامپیوتر (از علم و صنعت) و MBA (از امیرکبیر) دارم و در مسیر فعالیتم در حوزه گیمیفیکیشن، مطالعات گسترده‌ای در زمینه‌های نوروساینس، روان‌شناسی و علوم رفتاری داشتم. هم‌چنین کتاب‌های طراحی گیمیفیکیشن، گیمیفیکیشن در تدریس، هر آنچه باید درباره طراحی بازی‌های آموزشی اثربخش بدانید، ۱۴ روز تا شادی پایدار و اضطراب را ترجمه کرده‌ام. در حال حاضر در سوئد هستم.

2 پاسخ

  1. ما هم داریم همچین سایتی را داخل ایران طراحی میکنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب