طراحی راه‌حل‌های مبتنی بر بازی
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

گیمیفیکیشن مسواک‌ های هوشمند

گیمیفیکیشن مسواک‌ های هوشمند
گیمیفیکیشن مسواک‌ های هوشمند

همانطور که می دانید داستان‌سرایی یک پدیده خارق‌العاده است. تا جاییکه خیلی‌ها اعتقاد دارند اگر داستان نبود ما نبودیم! داستان‌سرایی در گیمیفیکیشن مخصوصا در سنین کودکی غوغا می‌کند.در این مقاله به بررسی گیمیفیکیشن مسواک‌ های هوشمند می پردازیم.

گیمیفیکیشن مسواک‌ های هوشمند با استفاده از داستان سرایی

گیمیفیکیشن مسواک‌ های هوشمند
گیمیفیکیشن مسواک‌ های هوشمند

طبق گفتۀ اورال‌بی (Oral B) مسواک‌های هوشمند در آینده می‌توانند با آینه‌های هوشمند در جهت تشویق مسواک زدن بهتر استفاده شوند. این شرکت فناوری‌های دندان‌پزشک در کنگره جهانی موبایل پس از نشان‌دادن فناوری‌هایش عنوان کرد در حال حاضر اجازه دسترسی توسعه‌دهندگان شخص ثالث به نرم‌افزارش را باز می‌گذارد تا بتوانند برنامه‌های مختلف برای آن توسعه دهند.

توضیحات اورال بی

این شرکت بیان کرده توسعه‌دهندگان می‌توانند از اطلاعات ابری او برای دریافت و ذخیره‌سازی اطلاعات ناشناس مسواک زدن استفاده کنند یا اپلیکیشن‌های خودشان را برای استفاده با مسواک‌های هوشمند توسعه دهند. کاربران هم می‌توانند آزادانه اجازه استفاده یا عدم استفادۀ شرکت‌های شخص ثالث از اطلاعات مسواک زدن آن‌ها را بدهند یا خیر. هرکدام از این توسعه‌دهنده‌ها، می‌توانند گیمیفیکیشن بهتری را در عمل توسعه دهند!

آینه‌های هوشمند

یکی از مثال‌هایی که شرکت اورال‌بی برای استفاده از پتانسیل این فناوری می‌زند آینۀ هوشمند است. آینه‌ای با صفحۀ بزرگی نمایشگر در پشت آن که کودکان رو با نمایش داستانی روی آن به درست مسواک زدن تشویق می‌کند. با مسواک زدن صحیح روند داستان با یک قلعه و رنگین‌کمانی که روی آینه ظاهر می‌شود پیشرفت می‌کند، و در صورت اشتباه مسواک زدن هیولاهای کارتونی روی تصویر نمایش داده می‌شوند. اگر کودکی به خوبی و درستی مسواک بزند یک داستان تعاملی به او پاداش داده می‌شود که می‌تواند بعد از آن روی تبلت یا گوشی هوشمندش استفاده کند.

افراد بالغ هم می‌توانند از آینۀ هوشمند استفاده کنند، با چک کردن وضعیت هوا، وضعیت پرواز‌ها، عناوین خبری و یک تایمر مسواک زدن که در گوشه‌ای از آینه نمایش داده می‌شود. گیمیفیکیشن مسواک‌ های هوشمند باعث می شود که کودکان درگیر مسواک زدن شوند.

مسواک‌های هوشمند اورال-بی
مسواک‌های هوشمند اورال-بی

به تازگی، اورال‌بی اپلیکیشن اندروید و iOSش را در کنار مسواک‌های هوشمند آپدیت کرده‌است. یکی از قابلیت‌های جدید به دندان‌پزشکان اجازه می‌دهد به کاربران چطور مسواک زدن بهتر را نشان دهند. این گیمیفیکیشن باعث می‌شود که پزشکان راخت‌تر بتوانند نکات آموزشی را به کودکان آموزش دهند.

دندان‌پزشکان می‌توانند از اپلیکیشن برای اضافه کردن زمان بیشتر در روال روزانه و یا تمرکز و فوکوس کردن بر نواحی خاصی از دهان استفاده کنند. بیماران هم همچنین می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن پیشرفت موفقیت درمان و یا نگهداری مناسب از دندان‌هایشان را با دندان‌پزشکان یا مسئولین بهداشت به اشتراک بگذراند و بازخورد بگیرند.

یکی دیگر از قابلیت‌های جدید این است که کاربران می‌توانند روال‌های جدید مسواک زدن خودشان برای رسیدن به هدف دندان‌های سفیدتر، نفس تازه‌تر یا بهداشت دهان و دندان ایجاد کنند.در مجموع گیمیفیکیشن مسواک‌ های هوشمند یکی از نمونه‌های موفق ترکیب گیمیفیکیشن،داستان سرایی و اینترنت اشیا می‌باشد.

همانطور که در پست بازی مثبت و همچنین گیمیفیکیشن در زندگی شخصی توضیح دادیم، این‌ها همگی مواردی هستند که شامل بازی جدی و گیمیفیکیشن سلامت می‌شوند.

Picture of مصطفی سپهریان
مصطفی سپهریان
کارشناسی الکترونیک، کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی (بازاریابی)، علاقه‌مند به مطالعه

2 پاسخ

  1. چه جالب و هوشمندانه ممنون از اطلاعات ناب و مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فهرست مطالب